I stopień wizażu

I stopień wizażu

Czas trwania kursu: 2 dni (20 godzin lekcyjnych)

Cel kursu:

Zakres kursu makijażu profesjonalnego przygotowany jest z myślą o osobach, które pragną, aby wizaż stał się ich zawodem oraz sposobem na życie. Kompleksowy kurs makijażu oferuje nie tylko wiedzę i kształtowanie umiejętności z dziedziny makijażu, ale również kosmetologii, oraz pomaga w przygotowaniu do rozpoczęcia nowej drogi jaką jest niejednokrotnie makijaż. Szczegółowe szkolenie oraz możliwość odbycia praktyk dają solidne podstawy do rozpoczęcia pracy w nowym zawodzie.

Osoby docelowe:

W szkleniu mogą wziąć udział osoby, które nie mają doświadczenia w tematyce oraz osoby, które od lat interesują się tematyką wizażu. Szczegółowo poprowadzone zajęcia sprawią, że każdy z uczestników kursu dowie się ciekawych informacji, pozna najnowsze techniki i tajniki.

Cennik:

Szkolenie indywidualne: 999 zł, 2 dni, w dogodnym terminie.

Szkolenie grupowe : minimum 3 osoby, maksymalnie 8 osób. Cena: 550 zł/ za osobę, 2 dni szkoleniowe.

Zapewniamy materiały niezbędne do przeprowadzenia szkolenia oraz gwarantujemy 10% rabat w dniach szkolenia na kosmetyki niezbędne profesjonalnej wizażystce.

Program szkolenia:

Pierwszy dzień:

część teoretyczna:

 1. Cechy profesjonalnego wizażysty, konsultacja przed makijażem
 2. Przybory niezbędne do makijażu
 3. Rodzaje cery i kształty twarzy
 4. Przygotowanie twarzy do makijażu

część praktyczna:

 1. Modelowanie twarzy za pomocą cienia i różu 
 2. Kształty oczu i ust. Sposoby korygowania niedoskonałości za pomocą makijażu
 3. Makijaż naturalny, dzienny&nbsp
 4. Makijaż biznesowy: dress code

Drugi dzień :

 1. Makijaże okazjonalne, sylwestrowe smoky eses, techniki modelowania oka linerem i kredką, dopasowanie makijażu wieczorowego do typu urody, wieku i upodobań Słuchaczki
 2. Makijaż ślubny klasyczny
 3. Technika przyklejania sztucznych kępek rzęs 

 

 

"Lekcja" makijażu

Pokaz makijażu

Czas trwania kursu: 1 dzień (około 5 godzin lekcyjnych)

Cel kursu:

Jeśli interesują Cię zagadnienia z zakresu wizażu i chcesz zgłębić tajniki kreowania wizerunku, by móc w praktyce profesjonalnie zajmować się wizażem, oto kurs dla Ciebie. Pokażmy Ci współczesne techniki makijażu i nauczysz się wykonywać różne jego rodzaje: makijaż ślubny, dzienny, wieczorowy itp.

Cennik:

Koszt szkolenia 350 zł
-10 % zniżki na zakup kosmetyków do makijażu w dniu szkolenia

Program szkolenia:

CZĘŚĆ TEORETYCZNA I PRAKTYCZNA

 1. Cechy profesjonalnego wizażysty, konsultacja przed makijażem
 2. Kształty twarzy i sposób ich wymodelowania
 3. Kształty oczu i ust. Sposoby korygowania niedoskonałości za pomocą makijażu
 4. Makijaż dzienny, ślubny i wieczorowy - do wyboru jedna z opcji

Zapewniamy materiały niezbędne do przeprowadzenia szkolenia.

 

 

Depilacja od podstaw

 

Depilacja od podstaw – metoda paskowa oraz metoda bezpaskowa

1 dzień szkolenia (6-8 godzin lekcyjnych)

Nasze spotkanie przeznaczone jest dla wszystkich tych, które dopiero chca poznać Depileve oraz tych, które dopiero zaczynają przygodę z depilacją.
Wszystkie uczestniczki przygotujemy od podstaw.

Tym razem zajmiemy sie solidnymi podstawami, w programie:

- przygotowanie teoretyczne do depilacji
- depilacyjne know-how
- podstawy depilacji metodą paskową oraz bezpaskową
- intensywny trening praktyczny; depilacji takich partii ciała jak: nogi, ręce, pachy, wąsik, brwi

Cennik:

450,00 zł brutto

Część teoretyczna:

 1. Informacja o marce Depileve, omówienie strategii marki Depileve, przedstawienie depilacji woskiem, jako skutecznej metody usuwania zbędnego owłosienia.
 2. Szczegółowe zapoznanie z woskami, kosmetykami i akcesoriami do depilacji.
 3. Omówienie depilacji metodą paskową z uwzględnieniem obszarów ciała idealnych dla zastosowania wosków miękkich i techniki paskowej.
 4. Omówienie zastosowań różnych rodzajów wosków oraz kosmetyków przed i po woskowaniu, w odniesieniu do typu owłosienia i rodzaju skóry.
 5. Przedstawienie zasad higieny pracy oraz czystości stanowiska pracy.

Część praktyczna:

 1. Prezentacja depilacji woskami.
 2. Prezentacja metody klasycznej z uwzględnieniem obszarów do których jest przeznaczona, dostosowywanie kosmetyków do rodzaju owłosienia i typu skóry.
 3. Przyswojenie zasad prawidłowej organizacji stanowiska pracy, przyswojenie techniki depilacji pozwalającej na błyskawiczne tempo pracy.
 4. Doskonalenie technik, ruchów oraz postawy osoby wykonującej depilację.

 

Grupy maksymalnie 3- osobowe.

 

Depilacja zaawansowana – metoda bezpaskowa

 

Depilacja zaawansowana – metoda bezpaskowa.

1 dzień szkolenia (6-8 godzin lekcyjnych)

Cennik:

550,00 zł brutto

Część teoretyczna:

 1. Informacje o skuteczności i zastosowaniu metody bezpaskowej.
 2. Szczegółowe zapoznanie ze skutecznością metody bezpaskowej i omówienie jej zastosowania na poszczególnych obszarach ciała.
 3. Szczegółowe zapoznanie z rodzajami wosków stosowanych w depilacji bezpaskowej (woski tradycyjne, Film Wax 3G).
 4. Omówienie zastosowań różnych rodzajów wosków oraz kosmetyków przed i po woskowaniu, w odniesieniu do typu owłosienia i rodzaju skóry.
 5. Przedstawienie zasad higieny pracy oraz czystości stanowiska pracy.

Część praktyczna:

 1. Prezentacja metody bezpaskowej.
 2. Opracowanie obszarów tzw. trudnych – pachy, bikini, wąsik. Praktyczne zastosowanie poszczególnych rodzajów wosków Film Wax z względnieniem określonego typu owłosienia.
 3. Praktyczna nauka techniki bezpaskowej: depilacja pach, depilacja bikini (depilacja częściowa, depilacja głęboka), depilacja wąsika, brwi.
 4. Doskonalenie poznanych na szkoleniu technik depilacji.

Grupy maksymalnie 3 - osobowe

  

Eksfoliacja kwasami Peel Mission

Eksfoliacja kwasami Peel Mission

Czas trwania kursu: 1 dzień (około 6 godzin lekcyjnych)

Peel Mission® to marka, której obecność na rynku definiuje wiedza ekspertów oraz wykorzystanie najbardziej zaawansowanych technologii. Pasja, innowacja i dążenie do doskonałości to najważniejsze filary marki, stanowiące jej fundamenty od momentu stworzenia do dziś. Oferta produktowa marki to najwyższej jakości zabiegi skierowane dla lekarzy medycyny estetycznej oraz kosmetologów, która tworzy gama innowacyjnych peelingów chemicznych o farmaceutycznej czystości.

Różnorodność stężeń i produktów dostępnych w portfolio marki, pozwalają na efektywne ich wykorzystanie i zaprojektowanie programu idealnie skrojonego do potrzeb skóry każdego Klienta.

Grupa docelowa:

W szkoleniu mogą uczestniczyć kosmetolodzy którzy rozpoczynają przygodę z preparatami chemicznymi jak również kosmetolodzy, którzy chcą zgłębić tajniki procedur zabiegowych. Na szkoleniu omawiane są dokładnie poszczególne produkty peel-mission, procedury zabiegowe oraz koszty terapii. Na szkoleniach udzielamy wszelkich wskazówek merytorycznych i praktycznych jak przeprowadzać takie zabiegi.

Cennik:

Koszt szkolenia 999 zł.

W przypadku zakupu produktów Peel Mission na kwotę 1500 zł netto szkolenie cztero-godzinne gratis, program szkolenia dostosowany
jest wówczas do idywidualnych potrzeb.

Zapewniamy niezbędne materiały do przeprowadzenia szkolenia.

 

Grupy maksymalnie 3-osobowe.

 

 

 

Mikrodermabrazja diamentowa

Mikrodermabrazja diamentowa

Czas trwania kursu: 1 dzień (około 4 godzin lekcyjnych)

Cel kursu:

Podstawową zaletą naszego kursu jest skondensowana, jednodniowa formuła zajęć. Mikrodermabrazja to zabieg dla osób pragnących osiągnąć jak najlepszy efekt w krótkim czasie. Jest to bezigłowa i bezkrwawa metoda ścierania kolejnych warstw naskórka, aż do uzyskania pożądanego rezultatu, czyli wyraźnego wygładzenia i odświeżenia skóry, poprawienia kolorytu i elastyczności, przebarwień i wygładzenia zmarszczek, zwężenia rozszerzonych porów, redukcji rozstępów, blizn. Wskazania do stosowania mikrodermabrazji: trądzik pospolity (zaskórnikowy, grudkowy), blizny potrądzikowe, łojotok, suchość skóry, zaskórniki, rogowacenie przymieszkowe, rozszerzone pory, przebarwienia, uszkodzenia posłoneczne skóry, szorstki, zrogowaciały naskórek, rozstępy, odmładzanie skóry i likwidacja delikatnych zmarszczek - wokół oczu, ust i szyi, wiotkość skóry.

Cennik:

350zł

Program szkolenia:

CZĘŚĆ TEORETYCZNA:

 1. Cel zabiegu, wskazania i przeciwwskazania
 2. Sposób posługiwania się sprzętem
 3. Jak przygotować skórę do zabiegu
 4. Jak często wykonywać zabiegi i w jakiej serii
 5. Jak i czym pielęgnować skórę po zabiegu

CZĘŚĆ PRAKTYCZNA:

 1. Demakijaż twarzy i przygotowanie skóry do zabiegu
 2. Diagnoza cery klientki (modelki)
 3. Wykonanie zabiegu mikrodermabrazji diamentowej na twarzy, szyi i dekolcie
 4. Zastosowanie serum i maski algowej oraz kremu na zakończenie zabiegu

 

 

Peeling kawitacyjny + ultradźwięki

Mikrodermabrazja diamentowa

Czas trwania kursu: 1 dzień (około 4 godzin lekcyjnych)

Cel kursu:

Peeling kawitacyjny jest to nowy system do głębokiej pielęgnacji skóry i jej regeneracji bez efektów ubocznych. Zabieg ten polega na oczyszczeniu skóry poprzez fale ultradźwiękowe, pozwala więc na dokładne usunięcie nadmiaru sebum z porów i mieszków włosowych, pozbycie się zrogowaciałego naskórka, zaskórników, wągrów i bakterii. Peeling ultradźwiękowy jako system działa na skórę łagodnie poprzez przyjemne, naturalne wibracje. Zastosowanie tego urządzenia pozwala na głęboką regenerację skóry poprzez błyskawiczne i efektywne jej odnowienie oraz oczyszczenie na dużej głębokości, czego rezultatem jest - zauważalna w widoczny sposób - skóra odnowiona i odświeżona. Jest to zabieg bezbolesny odczuwany zwykle jako przyjemny.
Ultradźwięki - zabieg pobudzający aktywność komórkową oraz zwiększający penetrację substancji aktywnych w głąb skóry. Wygładza skórę, wzmacnia i uszczelnia naczynia włosowate, doskonale nawilża i stymuluje naturalne nawodnienie oraz zmiękcza naskórek. Działa kojąco i regenerująco. Ta faza zabiegu powoduje przenikanie rozdrobnionych cząsteczek preparatów do głębiej położonych warstw skóry. Mamy tu do czynienia z nawilżaniem wewnętrznym, spowodowanym sprężaniem i rozprężaniem struktur komórkowych. To działanie wywołuje poprawę mikrokrążenia i aktywację pompy sodowo-potasowej, która przyśpiesza wszystkie procesy odnowy komórkowej, poprzez zaopatrzenie komórki w tlen i substancje odżywcze oraz doprowadzenie wody do najgłębiej położonych warstw skóry.

Cennik:

350zł

Program szkolenia:

CZĘŚĆ TEORETYCZNA:

 1. Cel zabiegu, wskazania i przeciwwskazania
 2. Sposób posługiwania się sprzętem
 3. Jak przygotować skórę do zabiegu
 4. Jak często wykonywać zabiegi i w jakiej serii
 5. Jak i czym pielęgnować skórę po zabiegu

CZĘŚĆ PRAKTYCZNA:

 1. Demakijaż twarzy i przygotowanie skóry do zabiegu
 2. Diagnoza cery klientki (modelki)
 3. Wykonanie zabiegu peeling kawitacyjny na twarzy, szyi i dekolcie
 4. Wprowadzenie preparatów odżywczych przy pomocy ultradźwięków oraz kremu na zakończenie zabiegu.

 

 

Mezoterapia bezigłowa

Mezoterapia bezigłowa

Czas trwania kursu: 1 dzień (około 3 godzin lekcyjnych)

Cel kursu:

To najnowocześniejszy system transportu substancji czynnych do głębokich warstw skóry. Urządzenie wykorzystuje fizyczne zjawisko zachodzące w błonach komórkowych i w warstwie rogowej skóry pod wpływem określonych impulsów elektrycznych. Dzięki temu następuje otworzenie nowych dróg wprowadzania aktywnych preparatów bez konieczności użycia igieł. Bezigłowa mezoterapia to nieinwazyjny medyczny system do zwalczania cellulitu i redukcji zmarszczek, jest nowoczesną alternatywą do klasycznej mezoterapii. Pojawianie się zmarszczek to naturalny aspekt starzenia. W jego wyniku dochodzi do pogorszenia nawodnienia skóry i zmniejszenia produkcji włókien elastynowych i kolagenowych. Jednym z ważnych czynników jest również występowanie wolnych rodników. Ogólnie ujmując, zjawiska tego nie można zahamować, lecz jego przebieg daje się znacznie spowolnić. Jedyną skuteczną metodą walki ze zmarszczkami jest poprawa odżywienia skóry właściwej.

Cennik:

350zł

Program szkolenia:

CZĘŚĆ TEORETYCZNA:

 1. Cel zabiegu, wskazania i przeciwwskazania
 2. Sposób posługiwania się sprzętem
 3. Jak przygotować skórę do zabiegu
 4. Jak często wykonywać zabiegi i w jakiej serii
 5. Jak i czym pielęgnować skórę po zabiegu

CZĘŚĆ PRAKTYCZNA:

 1. Demakijaż twarzy i przygotowanie skóry do zabiegu
 2. Diagnoza cery klientki (modelki)
 3. Wykonanie zabiegu mezoterapii bezigłowej na twarzy, szyi i dekolcie
 4. Krem na zakończenie zabiegu.

 

 

Mezoterapia mikroigłowa Mesoboost - Potrójny potencjał kwasu hialuronowego

Mezoterapia mikroigłowa

Czas trwania kursu: 1 dzień (około 6 godzin lekcyjnych)

Cel kursu:

Kurs przygotowuje do profesjonalnego wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych z zakresu mezoterapii mikroigłowej. Szkolenie to przeznaczone jest dla osób profesjonalnie zajmujących się kosmetyką, które pragną poszerzyć swoją wiedzę i nabyć nowe umiejętności praktyczne, oraz osób otwierających własny gabinet kosmetyczny w celu poszerzenia świadczenia usług jak i zwiększenia renomy firmy. Dzięki temu mamy możliwość wprowadzenia innowacyjnych metod wykonywania zabiegów kosmetycznych, będących alternatywą do zabiegów tradycyjnych.  Dzięki zastosowaniu optymalnego połączenia elementów technologii medycznej i kosmetycznej system umożliwia wielokrotne przyspieszenie transportu substancji aktywnych w skórze. Mikroperforacja to mechaniczne "otwieranie" i "zamykanie" skóry w krótkim czasie. „Mikro-otwarcia” redukują barierę dyfuzji (przenikania) pozwalając substancjom czynnym o określonym rozmiarze cząsteczek łatwiej, szybciej i w większej ilości wniknąć w epidermę.

Cennik:

999zł

Program szkolenia:

CZĘŚĆ TEORETYCZNA:

 1. Cel zabiegu, wskazania i przeciwwskazania
 2. Sposób posługiwania się sprzętem
 3. Jak przygotować skórę do zabiegu
 4. Dobór preparatów do indywidualnych potrzeb skóry
 5. Jak często wykonywać zabiegi i w jakiej serii
 6. Jak i czym pielęgnować skórę po zabiegu, zalecenia pielęgnacji domowej

CZĘŚĆ PRAKTYCZNA:

 1. Demakijaż twarzy i przygotowanie skóry do zabiegu
 2. Diagnoza cery klientki (modelki) - wywiad z klientem
 3. Praktyka na modelce
W przypadku zakupu produktów Mesoboost na kwotę 1500 zł netto szkolenie czterogodzinne gratis, program szkolenia dostosowany jest wówczas do indywidualnych potrzeb.

Zapewniamy niezbędne materiały do przeprowadzenia szkolenia.

Grupy maksymalnie 3-osobowe.

 

 

 

 

 

Kurs pedicure – poziom podstawowy

Kurs pedicure – poziom podstawowy

Czas trwania kursu: 1 dzień

Cel kursu:

Oferta jest skierowana do osób, które jeszcze nie zetknęły się z pielęgnacją stóp albo potrzebują usystematyzowania posiadanej wiedzy i umiejętności od początku.

Cennik:

450zł brutto

Program szkolenia:

 1. Higiena i bezpieczeństwo pracy
 2. Materiały, narzędzia i akcesoria niezbędne do wykonania usługi pedicure
 3. Zorganizowanie stanowiska pracy
 4. Budowa stopy i paznokci stóp
 5. Dolegliwości stóp
 6. Pedicure kosmetyczny
 7. Praca frezarką
 8. Masaż stóp

Uczestnik w czasie kursu ma zapewnione bezpłatnie wszystkie niezbędne materiały i akcesoria.

 

 

Kurs przedłużania paznokci metodą żelową – na szablonie

Kurs przedłużania paznokci metodą żelową – na szablonie i tipsie

Czas trwania kursu:  5 godzin /dzień

Cel kursu:

Celem kursu jest poznanie od podstaw technik i nabycie umiejętności przedłużania i stylizacji paznokci metodą żelową. Oferta jest skierowana do osób, które nie zetknęły się z techniką żelową albo potrzebują usystematyzowania posiadanej wiedzy i umiejętności od początku np. absolwenci szkół kosmetycznych, osoby posiadające odpowiednie umiejętności w zakresie techniki akrylowej.

Cennik:

450,00 zł brutto

Program szkolenia:

 1. Higiena i bezpieczeństwo pracy
 2. Choroby paznokci i wału paznokciowego
 3. Przygotowanie płytki paznokcia do zabiegu
 4. Omówienie preparatów przygotowujących płytkę
 5. System żelowy oraz niezbędne narzędzia i akcesoria
 6. Podstawowe techniki przedłużania paznokci metodą żelową z użyciem szablonów
 7. Frenchowa końcówka paznokcia
 8. Podstawowe zdobienia
 9. Praca frezarką, omówienie frezów
 10. Praca na modelkach

Grupy maksymalnie 3-osobowe.


 

 

Kurs: Manicure hybrydowy

 

Manicure hybrydowy

Czas trwania kursu: 4 godziny

Cennik:

400,00 zł brutto

Program szkolenia:

 1. Higiena i bezpieczeństwo pracy
 2. Choroby skóry i płytki paznokciowej
 3. Niezbędne akcesoria
 4. Budowa paznokcia
 5. Opracowanie płytki paznokcia
 6. Omówienie zastosowania preparatów wykorzystywanych przy manicure hybrydowym
 7. Manicure / Manicure kombinowany
 8. Aplikacja lakierów hybrydowych
 9. Zastosowanie lampy UV / LED w manicure hybrydowym
 10. Usuwanie lakieru hybrydowego
 11. Praca frezarką, omówienie frezów

 

 

Laminowanie rzęs

Wydłużone, uniesione u nasady, nawilżone rzęsy, ekstremalnie czarne bez użycia maskary czy aplikacji sztucznych rzęs.

Wyjątkowa metoda poprawiająca kondycję rzęs, ekstremalnie czarne rzęsy dzięki produktom o przedłużonej trwałości. Pięknie ułożone, podniesione od samej nasady, wydłużone i zalotnie podwinięte. Hit stylizacji rzęs!

 

Idealne zaokrąglenie kształtu to sposób na piękne rzęsy bez konieczności przedłużania za pomocą sztucznych włosków. LVL poprawia nawilżenie rzęs oraz nie tylko podkręca, ale również podnosi i optycznie wydłuża rzęsy. Dzięki temu stają się dłuższe, uporządkowane i doskonale zdyscyplinowane.

 

   Cennik:

    999zł

   Program szkolenie:

 1. Omówienie produktów Nouveau Lashes
 2. Metoda LVL lifting rzęs
 3. Prawidłowa aplikacja aby uzyskać maksymalne efekty
 4. Różne efekty do uzyskania
 5. Dobór odpowiednich czasów do kondycji naturalnych rzęs klientki
 6. Wskazania i przeciwwskazania do LVL
 7. Pielęgnacja po zabiegu
 8. Praktyka na modelkach

 

   W cenę szkolenia wliczony jest pakiet produktów:

 1. LVL Lifting system 1 opakowania ( 15 blistrów-max. 30 aplikacji )
 2. podkładki silikonowe - 15 par (s - 5 par, m - 5 par, l - 5par)
 3. henna oraz aktywator - produkty o przedłużonej trwałości
 4. płyta CD – podręcznik, ankiety
 5. ulotki - 30 sztuk
 6. sól fizjologiczna - 2 sztuki
 7. taśma ochronna - 1 sztuka

   Czas trwania szkolenia 4 godziny.

   Maksymalnie grupy 3-osobowe.

Profesjonalne kursy organizowane w VANILLA prowadzone są według autorskiego programu i są przeznaczone zarówno dla osób, które ukończyły szkołę kosmetyczną i chciałyby uzupełnić swoją wiedzę i umiejętności praktyczne jak i dla osób, które nie miały styczności z kosmetyką profesjonalną.

W trakcie trwania szkoleń uczestnicy nabywają umiejętności podnoszące kwalifikacje zawodowe pozwalające na wykonywanie zabiegów w sposób profesjonalny na odpowiednim poziomie zaawansowania.